Sukces młodych szachistek

Dodano: 2012-05-10, Autor: Administrator Systemu

Szachistki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hetman Koronny” zanotowały historyczny sukces w rozegranych w dniach 27 - 29.04.2012 r. w Szczyrku Mistrzostwach Polski Przedszkolaków.

W zawodach uczestniczyło 41 czołowych zawodniczek z całej Polski, m.in. Warszawy, Krakowa, Poznania, Koszalina, Wrocławia, Białegostoku i Suwałk. Martyna Wikar wygrała wszystkie 9 partii, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Przedszkolaków. Nigdy jeszcze zawodniczka z powiatu chrzanowskiego nie została mistrzynią Polski w najmłodszej kategorii wiekowej (7-latki i młodsi)! Jej koleżanka – Milena Ślusarczyk zdobyła VI miejsce, zaś inna trzebinianka – Zuzanna Matusik - była dziesiąta. W Pucharze Polski Młodzików do lat 8, który został rozegrany bezpośrednio po Mistrzostwach Polski Przedszkolaków, brązowy medal wywalczyła Marta Mucha (UKS przy SP 8 w Chrzanowie), IV miejsce zdobyła Martyna Wikar (pierwsza w roczniku 7-latek), zaś 13. była Milena Ślusarczyk (trzecia w roczniku 7-latek), która zdobyła w tym turnieju III kategorię szachową, dołączając tym samym do grona najsilniejszych w Polsce w tej kategorii wiekowej.