Mieszkańcy Trzebini świętowali 94. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Dodano: 2012-11-15, Autor: Administrator Serwisu

Obchodzone 11. Listopada Narodowe Święto Niepodległości licznie uczcili trzebinianie, wśród nich dużą część stanowili mieszkańcy naszego osiedla.

Główne uroczystości z okazji 11 listopada zorganizowano na trzebińskim rynku (zdjęcie wyżej). W programie był m.in. Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, Wciągnięcie flagi państwowej na maszt, apel poległych, przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości do Kościoła P.W. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini gdzie odbyła się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny z udziałem chóru echo.

Ostatnią atrakcją centralnych obchodów była Biesiada Patriotyczna czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przez mieszkańców Trzebini, które poprowadzi artystka Piwnicy Pod Baranami w Krakowie Kamila Klimczak z zespołem.

W Trzebini z okazji Święta Niepodległości wiele organizacji i instytucji działających w naszym mieście zorganizowało obchody na sportowo, wśród uczestników było wielu mieszkańców osiedla ZWM. I tak Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Młoszowa” zorganizowała marsz nordic walking, czyli spacer z kijami po malowniczych zakątkach Gminy Trzebinia. Trasa marszu liczyła około 8 km. Natomiast zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach Trzebińskiej Ligii Piłkarskiej wywiesili sporych rozmiarów biało-czerwoną flagę, która towarzyszyła im podczas niedzielnych meczów.

Zapraszamy do fotoreportażu z tych imprez